Literárna hodina, Podujatie

Októbrové podujatia pre žiakov ZŠ

Príbehy a rozprávky:

  • 2. A – 8.10.2019 – utorok

V rozprávkach sú šťastné konce a na koncoch veľké zvonce. Mohli sa o tom presvedčiť aj naši druháčikovia zo ZŠ na Mierovej ulici v Želiezovciach. V knižnici si vypočuli rozprávku o kozliatkach, ktorú sme si následne spolu zreprodukovali. Ako inak, zlo bolo aj v tejto rozprávke potrestané – deti sa o to vlastnoručne pričinili kovaním hrdla vlkovi 🙂 – a dobro zvíťazilo záchranou kozliatok. Precvičili si tiež fantáziu v príbehu o medveďovi Maxovi, no a nakoniec si ako správni detektívi zapátrali po stopách rozprávok.

História, súčasnosť a budúcnosť knihy:

  • 6. A – 9.10.2019 – streda
  • 6. C – 16.10.2019 – streda

Čo a prečo človek začal prvýkrát písomne zaznamenávať? Z čoho bol vyrobený prvý papier? Kedy vznikla prvá kniha? Ako to vyzerá v dnešnej tlačiarni na knihy? Akú budúcnosť má kniha? O týchto a iných zaujímavostiach sme si povedali na stretnutiach so šiestakmi v knižnici. Na motív známej vedomostnej súťaže si zabojovali o víťazstvo a zároveň precvičili svoju pozornosť.

Cesta knihy:

  • 5. ročník 1 skupina – 10.10.2019 – štvrtok
  • 5. ročník 2. skupina – 17.10.2019 – štvrtok

Keď držíte v rukách hotovú knihu, pomyslíte na to, akou dlhou cestou musí prejsť od prvotného nápadu spisovateľa až po výtlačok, ktorý si odnesiete z kníhkupectva či knižnice domov? Naši piataci to už vedia. Vedia si aj vyhľadať v tiráži údaje o knihe a poznajú aj Analfabetu Negramotnú záhadne zavretú v knižnici. 🙂

Slušné správanie:

  • 1. A; 1. C – 11.10.2019 – piatok

Okrem troch zázračných slovíčok PROSÍM, ĎAKUJEM a PREPÁČ prváci hneď vedeli, ako sa mal zachovať Filip voči kamarátom. Našťastie svoj zlý skutok oľutoval a kamarátom sa priznal a ospravedlnil. Pochopil, čo je to spoľahlivosť, úcta, čestnosť, ale aj odvaha a odpustenie. Tieto základy slušného správania už ale prváci ovládajú a vedia aj, ako sa treba slušne správať v knižnici.

Jeseň:

  • 2. C – 25.10.2019 – piatok

Toto krásne ročné obdobie je plné pestrých farieb, voňavého ovocia, ale aj dažďa, vetra.. Tie sme si spoločne vyskúšali a dažďa zažil dosť aj mravček spolu s kamarátmi zvieratkami pod hríbom. O jabĺčko sa nakoniec ďalšie zvieratká vďaka medveďovi podelili a deťom rozdelené jabĺčka tiež chutili. Nakoniec si jeseň stvárnili na spoločnom výtvore jesenného stromu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s