Podujatie

Dobrodružná výprava indiánskym chodníčkom

„Ako sa hrá na indiánov?“ Malí i veľkí si to mohli vyskúšať v pondelok, 26. augusta 2019 v Mestskej knižnici v Želiezovciach.

Počas zábavno-náučného predpoludnia na deti čakala nejedna úloha. V tvorivej dielničke si vytvorili ochranný kamienok a lapač snov.

Ako skutoční indiáni sa ozdobili čelenkami a nechýbalo ani rituálne maľovanie na tvár. Pri rytmickej čerokézkej piesni si precvičili nové indiánske mená. Okrem iného sa oboznámili so životom indiánov, ich zvyklosťami i šamanským kúzlom. Po krátkom občerstvení sa vydali na dobrodružnú cestu za indiánskym kmeňom Navajov.

Cesta do tábora však nebola jednoduchá. Po prekonaní nebezpečného močiara a ošetrení zraneného indiána, ich zázračný totem ochránil pred oslepnutím.

V tábore sa zdokonalili v stavbe típí, poznávaní uzlov, stromov i vtákov. Dokonca ani bizónia svorka ich nevyľakala. Smelo sa chopili svojich šípov. Na záver slnečným amuletom oslobodili Navajov od skazy a priniesli medzi nich večný mier.

Dobrodružná výprava indiánskym chodníčkom sa niesla v duchu zábavy, súdržnosti i ponaučenia. Veríme, že sa o rok opäť stretneme pri ďalšej výprave!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s