Dotácie, Súťaž

Slávnostné otvorenie zrevitalizovaných priestorov knižnice

DSCF0184

V roku 2017 získala Mestská knižnica Želiezovce finančné prostriedky z Fondu na podporu umenia vo výške 2000,- € na skvalitnenie interiérového vybavenia pre používateľov knižnice vďaka úspešnému Projektu s názvom Revitalizácia priestorov mestskej knižnice. 

IMG_0723

 

IMG_0738Spolufinancovanie vo výške 5% zabezpečilo Mesto Želiezovce. Jednotlivé fázy Projektu prebiehali od júna 2017 do konca mája 2018. Realizačná skupina, ktorú tvorili knihovníčky, dospelí aj deti formou svojich kreslených návrhov postupne „obliekla“ čitárne v oddelení pre deti a oddelení pre dospelých „do nového šatu“.
„V rámci revitalizácie sme vymenili staré záclony, závesy, koberce a regály na knihy. Nakúpené stolíky, lavice, stoličky teraz umožňujú prijať aj väčšie skupiny čitateľov. Naším cieľom bola výmena zastaraného viac ako 40-ročného zariadenia za kvalitné, moderné a účelné interiérové vybavenie. Vytvoriť modernú knižnicu reflektujúcu požiadavky užívateľov na multifunkčné a estetické zariadenie, ktorá by slúžila predovšetkým ako komunitný priestor na stretávanie sa rôznych generácií, pre otvorený dialóg a podujatia organizované knižnicou. Naše úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí či už svojimi návrhmi, či fyzicky pridali ruku k dielu. Zvlášť patrí naše poďakovanie firme Selyz – Nábytok, s. r. o. za vyhotovenie podušiek na detské lavičky.“

IMG_20180511_0945066

11. mája 2018 sa vo vynovenej čitárni oddelenia pre deti uskutočnilo slávnostné otvorenie revitalizovaných priestorov za účasti primátora mesta Želiezovce Ing. Ondreja Juhásza, detí a riaditeliek z materských škôl Lienka a Hopsasa. Slovami „Jeden múdry človek raz povedal: Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť,“ ktorými sa prihovoril primátor mesta, dokonale ilustrovali snahu realizátorov Projektu aj atmosféru tejto slávnostnej chvíle. Deti mali pripravené krásne básničky o knižkách, ktoré tak radi v knižnici listujú a pestujú si lásku k nim. Prestrihnúť pásku pomohli primátorovi mesta aj deti a tým sa revitalizované priestory symbolicky odovzdali do užívania.

IMG_0755V závere boli deti za svoje kreslené návrhy odmenené malým darčekom, ďakovným listom a poukazom na bezplatné členstvo pre čitateľa v tomto roku. V útulne, moderne a účelovo zariadených čitárňach sa už niekoľko podujatí uskutočnilo a používatelia, ktorí tieto priestory už využili sa zhodli v tom, že aj čítanie je tu podnetnejšie.

FPU_logo1_modre

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s